Tajemniczy ogród

„Kocham maki! Za ich kolor, za  delikatność i ulotność. I za to, że żyją tak krótko, choć są takie piękne…”- mówi Regula Stüdli.Kocha kwiaty, a swoje atelier urządziła w malowniczych okolicach Jeziora Bodeńskiego, gdzie może  hodować  i pielęgnować swoje kwiaty, które następnie fotografuje i modyfikuje komputerowo.
Regula Studli urodziła się w 1974 roku. W Zurychu ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, a następnie podjęła pracę projektanta u renomowanego szwajcarskiego producenta tkanin. Przez dziesięć lat zbierała tam doświadczenia, zajmując się również  tapetami dekoracyjnymi. Zlecenie Rosenthala na zaprojektowanie dekoracji zastawy stołowej stanowiło dla niej nie lada wyzwanie, bo oznaczało pracę z zupełnie nowym materiałem – porcelaną, a ściślej mówiąc jej specyficzną odmianą, nazywaną ze względu na domieszkę mączki  kostnej  – „bone china”. Przy użyciu 24 kolorów powstała bogata, a zarazem delikatna kompozycja gałązek, liści i kwitnących kwiatów. Czasami w pozornym nieładzie rozrzucone są one na powierzchniach filiżanek i miseczek, a czasami w przemyślanej kompozycji są usytuowane na szerokich krawędziach talerzy i półmisków. Fantazyjna wielobarwna dekoracja stanowi zaskakujący kontrast w stosunku do minimalistycznej, prostej i surowej formy serwisu Brillance. Na pierwszy rzut oka odnieść można wrażenie, że powstał kolejny klasyczny serwis z kwiatową dekoracją. Trzeba się uważnie przyjrzeć, aby dostrzec, że projektantka w charakterystyczny  dla siebie sposób „zmodyfikowała” roślinne motywy, uzyskując zaskakująco piękny efekt. Urodę jej projektów doceniają również gwiazdy Hollywood, np. Halle Berry, które na wielkie gale wybierają kreacje z tkanin zaprojektowanych przez utalentowaną Szwajcarkę.

3 Comments on “Tajemniczy ogród

    • Od wielu lat nie mieliśmy w naszej kolekcji nowości, która tak szybko zyskałyby uznanie odbiorców. Składa się na to zapewne kilka elementów : kremowy kolor porcelany, współczesna forma, a przede wszystkim nowatorski sposób dekoracji – w gruncie rzeczy klasycznej i niezbyt odkrywczej… Od zawsze na porcelanie pojawiały się kwiatowe motywy, ale tym razem są wyjątkowo ciekawie zaaranżowane. Dzieki za Pani komentarz.

  1. Pingback: Kolekcja „Sanssouci Blue” – spotkanie przeszłości z teraźniejszością | Rosenthal blog.

Leave a Reply

%d bloggers like this: