Ambiente 2019 – źródło inspiracji w trendach wnętrzarskich

Dzisiaj Frankfurt nad Menem zamieni się na kilka dni w prawdziwą stolicę designu, ponieważ rozpoczynają się jedne z największych targów wzornictwa w Europie. Każdy, kto chce poznać najnowsze trendy w dziedzinie wyposażenia wnętrz koniecznie musi wybrać się na Ambiente. Dla osób, które nie mogą być w ten weekend we Frankfurcie przybliżamy klimat i kilka ciekawostek prosto z wydarzenia!

Ambiente_2019_2
Targi zostały podzielone tematycznie: DINING – to dekoracje i nakrycia stołowe, GIVING – czyli sekcja upominków oraz LIVING – w której odnajdziemy pomysły dla mieszkań i domów. Krajem partnerskim tegorocznej edycji są Indie. Wystawcy stawiają na indywidualizm oraz pewną odpowiedzialność w projektowaniu – można to dostrzec w jakości produktów, w stylu, materiałach…

 


Zwiedzanie Ambiente rozpoczynamy od prezentacji marki Rosenthal. Wiodący producent porcelany przedstawił wyjątkowe nowości, które zapierają dech w piersiach! Nam spodobały się przede wszystkim oryginalne wazony z działu Studio-Line, które powstały we współpracy z wybitnymi twórcami (m.in. Zaha Hadid oraz Cedric Ragot). Nie mogło również zabraknąć ukłonu w kierunku Waltera Gropiusa (w tym roku świętujemy 100-lecie Bauhausu!). W kolekcji Rosenthal meets Versace również odnajdujemy kilka ciekawostek – charakterystyczna głowa meduzy w wiodącym kolorze Living Coral.

 


Następnie kierujemy się do Sambonet – włoskiego producenta specjalizującego się w tworzeniu wysokiej jakości funkcjonalnych sztućców. Od razu zauważamy trend, który na pewno będzie bardzo silny w nadchodzących sezonach – złoto na stole. Producent również daje coraz większą możliwość personalizacji swoich produktów.

 


Na koniec odwiedzamy markę Kare – to producent nietuzinkowych mebli i dodatków. Zabawa formą, radosne podejście do wzornictwa i oryginalne, nieoczywiste połączenia to domena tej firmy oraz kolejny trend, który mogliśmy zauważyć podczas Ambiente. Mamy nadzieję, że takie podejście do projektowania będzie coraz częstszym zabiegiem wśród twórców i producentów!

 

One Comment on “Ambiente 2019 – źródło inspiracji w trendach wnętrzarskich

  1. Kilka rzeczy bardzo wpadło mi w oko. Gropius oczywiście boski, ale miętowa Gorgona i białe wazony będą mi się dzisiaj śniły. Pozdrawiam!

Leave a Reply

%d bloggers like this: