“EGO” Karla Lagerfelda w Poznaniu – wystawa fotografii projektanta mody

„Życie jest doliną pełną róż, wybierzmy te bez kolców” – tak mówił Karl Lagerfeld w nawiązaniu do znaczenia nazwy niemieckiej manufaktury porcelany (z języka niemieckiego Rosenthal oznacza „dolinę róż”). Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotografii największego kreatora mody, który dla marki Rosenthal w 2008 roku stworzył unikatową serię zdjęć o nazwie „EGO”.
Kartell Lagerfeld 1
Na wystawie prezentujemy 11 wybranych fotografii, które przedstawiają aranżacje z wykorzystaniem najbardziej charakterystycznych kolekcji porcelany Rosenthal. Na zdjęciach możemy podziwiać produkty stworzone przez uznanych projektantów i artystów, m.in. Drora Benshetrita, Patricię Urquiolę, Waltera Gropiusa czy Bjorna Wiinblada. Do sesji Lagerfeld zaangażował modela Brada Kroeniga.
IMG_0595
Chciał tym samym ukazać na fotografii pewien kontrast – kruchość i subtelność porcelany zestawił z silnym mężczyzną, który wydaje się być przeciwieństwem delikatnego materiału.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wystawą, która potrwa do 23 marca w salonach Rosenthal Studio oraz Kartell (ul. Paderewskiego 8 w Poznaniu). Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty w godzinach 10-14.
IMG_1388
Podczas trwania wystawy będzie możliwość nabycia unikatowego albumu z fotografiami Karla Lagerfelda oraz porcelanowych kubków z najciekawszymi zdjęciami z sesji EGO.

One Comment on ““EGO” Karla Lagerfelda w Poznaniu – wystawa fotografii projektanta mody

Leave a Reply

%d