Lato z klasyką

Wyobraźcie sobie ciepłe, sierpniowe popołudnie i uchylone okno, przez które do salonu wpadają promienie słońca, oświetlając duży stół nakryty śnieżnobiałym obrusem. Albo ogród, gdzie wśród letnich kwiatów, w cieniu drzew ustawiono drewniane, rustykalne meble. Możecie też wyobrazić sobie nowoczesne wnętrze urządzone oszczędnie i minimalistycznie.

Pytanie: czego brakuje w każdym z tych obrazów? Porcelany! Mówiąc więcej – klasycznej porcelany!

Okazuje się, że elementy klasycznych serwisów doskonale sprawdzają się w wielu aranżacjach, ponieważ ich siłą jest ponadczasowe wzornictwo i doskonała jakość. Legendarna „Biała Maria”, ceniona szczególnie za tradycyjną formę i nieskazitelną biel porcelany, mimo swoich 113 lat, wciąż zyskuje nowych wielbicieli, którzy wprowadzają ją także do nowoczesnych, często loftowych wnętrz, gdzie prezentuje się zaskakująco aktualnie. Poza tym wielką zaletą serwisów tak rozbudowanych jak „Biała Maria” jest to, że w kolekcji na pewno znajdzie się wiele elementów, dzięki którym możemy zjeść eleganckie „śniadanie na trawie” albo zabrać “Marię” na piknik.
maria kwiatowa
Dorównujący popularnością „Białej Marii” serwis “Sanssouci” także posiada długą tradycję. To ona każe nam cofnąć się aż do czasów Fryderyka Wielkiego, bo to stiuki znajdujące się na stropie „Sali Wielkiej” jego pałacu w Poczdamie stały się inspiracją do zdobień kolekcji, która swoją nazwę zawdzięcza właśnie słynnej królewskiej rezydencji. Mimo oczywistych skojarzeń z arystokracją i bogatą, pałacową scenerią, dziś seria “Sanssouci” z powodzeniem wkracza także do nowoczesnych wnętrz.
sannsouci classic
Dla miłośników tradycyjnych wzorów, a także dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z klasyką właśnie letnią porą, Rosenthal Polska ma niespodziankę. Odwiedźcie naszą stronę: https://rosenthal.pl/informacje/post/lato-z-klasyka.html

Leave a Reply

%d bloggers like this: