Versace Fashion Week

Mediolan to przede wszystkim stolica mody – od 1958 roku cyklicznie odbywa się tam Milan Fashion Week, który zamienia miasto w „Królestwo Wielkich Kreatorów”. Obok paryskiego, londyńskiego i nowojorskiego, jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych wydarzeń w branży.
jlo_jungledress_fb
Zakończona właśnie jesienna edycja prezentująca trendy na wiosnę i lato 2020 zyskała szczególny rozgłos za sprawą pokazu Versace, którego gwiazdą była Jennifer Lopez. Słynna aktorka i piosenkarka wystąpiła w sukni będącej reinterpretacją projektu Donatelli Versace sprzed dziewiętnastu lat .

Kiedy w 2000 roku JLO  odbierała nagrodę Grammy w zjawiskowej, zielonej kreacji ozdobionej wzorem “Jungle”, wzbudziła ogromną sensację. Dosłownie wszyscy chcieli zobaczyć gwiazdę w tej sukni i mówi się, że było to bezpośrednią przyczyną stworzenia przez Google funkcji “wyszukiwanie obrazem”.
Rosenthal meets Versace, kolekcja "Jungle"
Po niespełna dwudziestu latach niezmiennie zachwycają zarówno Jennifer, jak i wzór “Jungle”, który niegdyś został przeniesiony także na porcelanę Rosenthal. Serię zdobioną tropikalnymi motywami autorstwa Donatelli Versace prezentowaliśmy na wystawie w dworze w Podstolicach. Atrakcją wernisażu był między innymi pokaz „body painting”, oparty na wzorze kolekcji „Jungle”.
Rosenthal meets Versace, kolekcja "Jungle"

Leave a Reply

%d