Włoski design w polskim ogrodzie

W minioną niedzielę teren wokół dworu w Podstolicach wypełnił się meblami włoskiej marki Kartell. To prawdziwy mariaż tradycji ze współczesnością, bo w otoczeniu wiekowego parku i w sąsiedztwie neoklasycystycznego dworu zagościły ultranowoczesne krzesła, kanapy i fotele autorstwa znakomitych projektantów. Okazją do takiego niecodziennego spotkania był event pod hasłem: „Włoski design w polskim ogrodzie”, podczas którego goście mogli na otwartej przestrzeni przyjrzeć się bliżej ikonom wzornictwa, a także skorzystać z atrakcyjnych rabatów.


Oprócz znanych, kultowych projektów Philippe’a Starck’a, takich jak “Masters”, “Louis Ghost” czy “Generic”, na tarasie dworu pojawił się zestaw mebli outdoorowych “Bubble Club”. Sofa i fotele charakteryzują się opływowym kształtem podłokietników kontrastującym z prostą linią oparcia. Razem ze stolikiem utrzymanym w tej samej kolorystyce tworzą nadzwyczaj nowoczesny i designerski, a zarazem praktyczny zestaw idealny do aranżacji ogrodu lub tarasu.


Serii “Bubble Club” na tarasie towarzyszyła outdoorowa wersja nadzwyczajnej, zaprojektowanej przez Ferruccio Laviani’ego, lampy “Kabuki”. Dodatkową atrakcją byli stali rezydenci dworu w Podstolicach – ogromnych rozmiarów pies i kot – wygrzewający się w letnim słońcu i wypoczywający wśród ikon włoskiego designu. Iście sielska atmosfera!

2 Comments on “Włoski design w polskim ogrodzie

  1. Miło popatrzeć 🙂 Te projekty są bardzo uniwersalne, można je dopasować do wielu aranżacji.

Leave a Reply

%d bloggers like this: