Sieger by Fürstenberg

Wśród wielbicieli porcelany ogromnym uznaniem cieszy się manufaktura Fürstenberg, której tradycje sięgają drugiej połowy XVIII wieku, a produkty są synonimem najwyższej jakości materiałów i kunsztu rzemieślniczego. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzorów powstałych w saksońskiej wytwórni jest Goldring – przepiękny klasyczny serwis charakteryzujący się kremowym odcieniem porcelany i delikatnymi złoceniami na krawędziach, którym kolekcja zawdzięcza swoją nazwę. „Złoty pierścień” znajduje się na brzegach filiżanek, okala talerze i półmiski, zdobi salaterki, dzbanki i wazy, dzięki czemu klasyczne elementy serwisu zyskują jeszcze więcej blasku.

Jednak książęca manufaktura słynie nie tylko z klasycznych zestawów. Szczególnie odkąd rozpoczęła współpracę z braćmi Sieger –  duetem energicznych niemieckich projektantów, w ofercie Fürstenberga można znaleźć  produkty przeznaczone dla miłośników nowoczesnego wzornictwa. Od 2005 roku Michael i Christian są autorami wielu oryginalnych projektów sygnowanych marką Sieger by Fürstenberg.

Owocem tej twórczej współpracy jest między innymi kolekcja ekstrawaganckich kubków do szampana. Niezwykła seria „Sip of Gold”  łączy w sobie delikatność porcelany i oryginalne dekoracje z elementami 24-karatowego złota. Wśród różnorodnych modeli znajdziemy zarówno białe jak i czarne ozdobione reliefowymi wzorami, a także te, na których oba kolory występują w postaci pasów, rombów, kropek. Cztery kubki z kolekcji są hołdem dla klasyki mody, ponieważ zdobią je motywy Vichy, Pepita, Herringbone i Glencheck, ale najbardziej oryginalne z pewnością są te z wizerunkami komiksowych superbohaterów! Doskonałym uzupełnieniem serii „Sip of Gold”  jest ekscentryczny porcelanowy cooler „Faces”, który, gdy już wypijemy schłodzonego szampana, może zmienić się w wazon, albo oryginalny element dekoracyjny.

Leave a Reply

%d bloggers like this: