Złota jesień

Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Mieniąca się kolorami, często słoneczna, ma w sobie niezwykle dużo uroku. Szczególnie za sprawą, malujących wspaniałe krajobrazy, nieprawdopodobnych barw, wśród których dominujące są odcienie złota. Nie bez powodu mówi się o “złotej polskiej jesieni”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odrobina złota zagościła także na naszych stołach.

Dwie tegoroczne nowości Rosenthal wydają się tu pasować wprost idealnie! Kolekcje „Sanssouci Midas” i „Dynasty” łączą nie tylko złote detale, ale i osoba projektanta. Mówi się, że „jego kreatywność to otwarta przestrzeń, którą można zorganizować na życzenie”. Gianni Cinti swoje bogate doświadczenie z powodzeniem przenosi ze świata mody na zupełnie inne płaszczyzny. Artysta odnosi wiele sukcesów zarówno w zakresie projektowania wnętrz, tworzenia grafik i ilustracji, tekstyliów czy akcesoriów stołowych. Dla marki Rosenthal stworzył spektakularne projekty składające się na serię „Heritage”, która powstała jako hołd dla bogatego dziedzictwa manufaktury.  Nieodłącznym elementem tego konceptu wydaje się być kolor złoty, który konsekwentnie pojawia się – raz jako subtelny detal, innym razem jako dominująca barwa –  w dekoracjach obu kolekcji.

Niezależnie od tego czy wybierzecie delikatne, ledwie muśnięte złotem filiżanki kawowe lub herbaciane z serii „Sanssouci Midas” czy też ich mniejszą towarzyszkę (dla miłośników espresso) całkowicie zatopioną w złocie albo utrzymane w stylistyce barokowego bogactwa elementy kolekcji „Dynasty” – jesień tego roku będzie naprawdę złota!

Leave a Reply

%d bloggers like this: