L’Objet

Założycielem tej znanej, amerykańskiej firmy jest Elad Yifrach. Urodzony w Izraelu artysta zaczynał swoją karierę, pracując w jednej z izraelskich firm wnętrzarskich projektujących wyposażenie wysokiej klasy rezydencji. „To było dla mnie niezwykłe doświadczenie” – wspomina. Obcowanie z pięknymi przedmiotami nauczyło go doskonałego wyczucia estetyki i wyjątkowej dbałości o detal.
To z kolei pomogło mu w osiągnięciu rynkowego sukcesu. Obecnie Yifrach jest właścicielem firmy L’Objet, która swą siedzibę ma w Nowym Jorku i sukcesywnie, począwszy od 2004 r., podbija nie tylko Stany Zjednoczone, ale także Europę i Bliski Wschód.
Mieszanka tradycyjnych technik wytwarzania przedmiotów w połączeniu z współczesną wrażliwością i wyszukanym gustem estetycznym sprawia, że przedmioty L’Objet to hołd oddany pięknu natury.
Każdy przedmiot jest starannie przemyślany
i ręcznie wykonany przez najlepszych europejskich
i azjatyckich rzemieślników. Firma słynie przede wszystkim z tzw. surtout-de-table, czyli biżuterii stołu. To właśnie dodatki: sosjerki, wazony, dzbanki, serwetniki, świeczniki tworzą niepowtarzalny nastrój podczas świątecznego ucztowania. Firma, której założycielem jest Elad Yifrach, do perfekcji opanowała tę sztukę.
W myśl tradycji, poprzez swoje niezwykłe produkty zachęca do powrotu w czasy baroku, kiedy to na dworskich stołach nie mogło zabraknąć bogatych dekoracji. Design i szlachetne materiały, które wykorzystywane są do produkcji przedmiotów L’Objet, stanowią o ich wartości i ponadczasowości.

Leave a Reply

%d bloggers like this: