Gisela Müller-Behrendt – „poetycka” filiżanka

Filiżanki kolekcjonerskie – ze względu na formę i dekorację – możemy nazywać w różny sposób. Niektóre z nich określilibyśmy mianem „architektonicznych”, inne jako „minimalistyczne” lub „barokowe”. Do filiżanki nr 27 najbardziej pasuje określenie… „poetycka”.
1
Jej autorką jest Gisela Müller-Behrendt, która dla marki Rosenthal pracuje już od 1980 roku, a w swoich projektach zawsze odwoływała się do motywów roślinnych. Najczęściej były to wielobarwne kwiaty o intensywnych kolorach, ale w skromniejszych realizacjach pojawiają się też delikatnie zarysowane liście i źdźbła trawy.
45
Kiedy Müller-Behrendt podjęła się zaprojektowania indywidualnej filiżanki kolekcjonerskiej, można było spodziewać się kolejnej kwietnej dekoracji na powierzchni porcelany.
3
Tym razem jednak cała filiżanka przypomina kwiat. Za uszko służy przyklejony do filiżanki płatek nakrapiany złotem, który przypomina egzotyczną orchideę, a spodek wygląda jak miękko falujący liść.
6
Znalazły się na nim malowane złotem trawy i trzciny, znane z innych projektów artystki. Dodatkowy efekt daje subtelna gra blasku białej  glazury filiżanki z matową bielą nieszkliwionego talerzyka o fantazyjnym kształcie.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s