Uta Feyl / czarno-biała geometria

Ta ekscentryczna filiżanka swym kształtem przypomina  czarkę do herbaty – jest niska i szeroka, wykonana z delikatnej  czarno-białej porcelany. Może zadowolić najbardziej wymagającego konesera dobrej herbaty, jeśli zaakceptuje on niezwykłe  (i chyba niezbyt wygodne!) rozwiązanie uchwytu, który trudno nazwać uszkiem filiżanki.
fot1
Przypomina ono fragment czarno-białego wachlarza. Zarówno filiżanka, jak i asymetryczny spodek mogą  zachwycić miłośników współczesnego wzornictwa tak dalece, że skłonni będą oni przymknąć oko na aspekt użytkowy tej wyjątkowej filiżanki.
fo2
Zaprojektowała ją Uta Feyl, która jest bardzo utalentowaną artystką-ceramikiem, harmonijnie godzącą swe obowiązki żony dyplomaty (Ambasadora Austrii) z aktywnością artystyczną.
uta
podpis
Od wielu  lat Feyl współpracuje z marką Rosenthal, a wzbudzający  przed laty silne emocje wazon “Venus” jest doskonałym przykładem jej kreatywności i twórczej niezależności, co zademonstrowała umieszczając swój podpis na białej części porcelanowego “wachlarza”.
fot4

Leave a Reply

%d bloggers like this: