„Fly me to the MOON…”

Odkrywanie tego co nieznane, eksplorowanie niezbadanych miejsc od zawsze było dla człowieka pociągające i ekscytujące. Nic więc dziwnego, że dla wielu niedoścignionym marzeniem był lot na Księżyc. Mija właśnie pięćdziesiąt lat od dnia kiedy Neil Armstrong postawił stopę na powierzchni Księżyca, a cały świat obserwował ten „mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.
Buzz Aldrin on the moon
Zanim jednak do tego doszło „srebrny glob”, był dla człowieka tak odległy, że aż nierealny. Nie dziwi więc, że od dawna inspirował wielu artystów. Julius Verne w swojej powieści „Z Ziemi na Księżyc” już pod koniec XIX wieku opisał przygotowania do wyprawy w kosmos, niedługo potem powstał pierwszy w historii film science-fiction „Podróż na Księżyc”, pół wieku później Frank Sinatra śpiewał „Fly me to the Moon”…
trip to moon
Niespełna 30 lat po sukcesie Apollo 11, w manufakturze Rosenthal powstał serwis “Moon”. Kolekcja autorstwa brytyjskiego designera, Jaspera Morrisona doskonale oddaje minimalistyczny styl projektanta. Większość jego prac, w tym także i “Moon”, wyróżniają prostota i funkcjonalność, dzięki czemu serwis wpisuje się idealnie w koncepcję Studio-Line.
moon_3

Kolekcja “Moon” to przykład minimalizmu formy, która z uwagi na brak ornamentów i  dekoracji, wybija się na pierwszy plan i staje się głównym atutem tego serwisu.  Biała, pozbawiona jakichkolwiek zdobień porcelana i proste kształty elementów serwisu nie odejmują mu atrakcyjności, wręcz przeciwnie, dzięki nim projekt Morrisona zyskuje ponadczasowy charakter.

Jasper_photo

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: