Mikołajki czyli o magii drobnych upominków

Symbol Bożego Narodzenia, postać–legenda, a obecnie także z uwagi na liczne role w filmach i reklamach bez wątpienia także ikona pop-kultury… Święty Mikołaj na ogół  kojarzony jest z czerwoną szatą i workiem prezentów. Mimo, że ten wizerunek odbiega znacznie od przekazów z czasów pierwszych chrześcijan, to właśnie taki jego obraz wszyscy znamy. W związku z tym co roku, w grudniu wyczekujemy niecierpliwie widoku jowialnego, brodatego pana w wielkiej czerwonej czapie, tak jak i śniegu, który ostatnio spotkać można coraz rzadziej. Szczęśliwie ku powszechnej radości wizyty świętego Mikołaja odnotowujemy regularnie każdej zimy, choć oczekiwaniu zawsze towarzyszy pewna doza ekscytacji i niepokoju. Wszak pewności nigdy mieć nie można…

Lenox, szopka-lampion

Dziś obchodzimy imieniny Mikołaja, a jednocześnie zgodnie z tradycją, która wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu świętego, obdarowujemy bliskich niewielkimi upominkami. Mogą to być urokliwe, porcelanowe figurki renifera i jego towarzyszki rodem z Laponii, dzięki którym w naszych domach zagości zimowy, świąteczny klimat. Doskonale sprawdzają się również ozdoby choinkowe i zawieszki marki Hutschenreuther, dzięki której na naszych stołach mogą zagościć także salaterki, kubki czy etażery zdobione kolorowymi, bożonarodzeniowymi motywami.

Świetnym pomysłem na prezent są też mini wazony Rosenthal, których niezwykła forma czyni z nich maleńkie dzieła sztuki, a uniwersalny charakter pozwala cieszyć się nimi przez cały rok. Dla tych, którzy cenią jednak typowo świąteczny nastrój niezastąpione okażą się bombki z porcelany biskwitowej, z której każda zwraca uwagę geometrycznym ornamentem przywodzącym na myśl regularność płatków śniegu czy “zimowe obrazy” malowane na szybach przez mróz.

Wielbicielom tradycji i klasycznych rozwiązań proponujemy niezwykle popularne i zawsze idealnie wpasowujące się w grudniowy czas figurki aniołków. Ta znana i ceniona kolekcja poszerza się tej zimy o kolejne wzory. Śpiący, tulący psa i zapatrzony w tablet – aniołki mają swoje ulubione zajęcia, które nie różnią się wcale od naszych przyzwyczajeń. Tego roku także miłośnicy złota znajdą w tej wyjątkowej kolekcji coś dla siebie!

Obdarowujcie swoich bliskich – nie tylko w Mikołajki – bo dawać jest… fajnie!

A w poszukiwaniu upominków i pomysłów na aranżację stołu czy wnętrza zajrzyjcie do naszego KATALOGU ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: