Unikatowy design

Choć jak wiadomo „mieć” nie znaczy „być”, to jednak czasem są takie dni, że każdy z nas chce poczuć się wyjątkowy. Wtedy oddajemy pole naszej wyobraźni, pragniemy mieć coś, czego nie ma nikt inny, szukamy prawdziwych unikatów…

 
Kobiety często swoje poszukiwania rozpoczynają od biżuterii. A jeśli dopisze im szczęście i od razu trafią na produkty Lalique, nie muszą już dłużej szukać. Lalique to synonim luksusu. Subtelne i eleganckie wisiorki, pierścionki, kolczyki inspirowane pięknem natury urosły już do rangi dzieł sztuki i stały się obiektem pożądania bardzo wielu kobiet. Być może niejedna z nich marzy także o tym, aby bliskiemu mężczyźnie podarować wyjątkowe spinki do mankietów?

 
Z wyrafinowanych wytworów „surtout de table” zwanych „biżuterią stołu” słynie amerykańska firma L’Objet. Ekscentryczne serwetniki, sosjery, sztućce do serwowania czy pojemniki na przyprawy wyglądem przypominają małe rzeźby, a bogate w detale dekoracje nawiązują do barokowego przepychu, z którego słyną także produkty Versace.

 
Wieloletnia współpraca manufaktury Rosenthal z włoskim domem mody Versace zaowocowała wieloma nadzwyczajnymi projektami, które wyróżniają pełen splendoru styl,  bogate zdobienia i feeria niekiedy kontrowersyjnie zestawianych barw. Wśród nich znaleźć można także unikaty, jak choćby serię limitowanych zestawów z filiżanką herbacianą.

 
Egzemplarze z kolekcjonerskiej linii francuskiego mistrza w dziedzinie zapachów – firmy Maison Berger Paris – to obiekty wyjątkowe.  Każda z lamp katalitycznych z serii „Edition d’Art” zaprojektowana została przez znakomitego designera, dzięki czemu, przy zachowaniu oczywistych walorów praktycznych, zyskała rangę dzieła sztuki. Wśród nich możemy podziwiać egzemplarze wykonane  z najlepszych materiałów: cyny, porcelany z Limoges czy kryształu Baccarat,  a każda z lamp  wprowadzi do naszego domu niepowtarzalny zapach francuskich perfum.

 
Aktualnie uwagę miłośników unikatowych przedmiotów zwrócą wielkanocne dekoracje z najlepszych europejskich manufaktur. Zapraszamy do Rosenthal-Gallery, gdzie każdy może poczuć się kimś zupełnie wyjątkowym!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: