Jesienne przyjemności

Podczas gdy jedni ją uwielbiają, inni odliczają dni do jej końca. Pora jesienno-zimowa i jej znaki szczególne: niezwykła uroda złotych liści, ale też krótkie dnie, długie wieczory i – oględnie mówiąc – pogoda, która nie sprzyja spacerom. Częściej i chętniej spędzamy wtedy czas we wnętrzach, ciesząc się z dobrodziejstw domowego zacisza, albo też tęskniąc za wiosną i promieniami słońca. Dlatego właśnie teraz, kiedy „ciemności kryją ziemię”, warto poszukać czegoś, co umili i uprzyjemni nam czas. Sprawianie sobie małych przyjemności i czerpanie radości z drobiazgów może pomóc zachować życiową energię i cieszyć się chwilą.

Jeśli nastrój poprawia Wam gorąca, słodka i przepyszna czekolada – nie wahajcie się! Czy skąpany w złocie, a przez to niemal dekadencki kubek „Tric Gold” nie nadaje się do tego idealnie? Jeśli natomiast jesteście zwolennikami pachnącej pomarańczami i cynamonem herbaty, niezwykły aromat możecie uzupełnić też blaskiem złota. Tym właśnie zachwyca kolekcja „Cilla Marea”. Jej autorem jest słynny włoski tatuażysta Pietro Sedda, którego projekty przeniesione na porcelanę zaskakują efektem z pogranicza jawy i snu.

Nie od dziś wiadomo, że na nasz nastrój pozytywnie wpływają też zapachy. Zależnie od składu kompozycji, pomagają się rozluźnić, zmniejszyć poziom stresu czy pobudzić do działania. Właśnie dlatego mogą stać się doskonałym towarzyszem długich, jesiennych wieczorów. Francuskie lampy katalityczne marki Maison Berger Paris już od 120 lat zaskakują pięknymi formami i kolorami, wprowadzając jednocześnie do naszych domów niepowtarzalny aromat paryskich perfum. Ich gama jest ogromna: od lekkich, orzeźwiających, przez słodkie i kwiatowe, na cięższych, orientalnych zapachach kończąc. Każda z lamp jest też oryginalnym elementem dekoracyjnym, który może stać się częścią aranżacji wnętrza.

Maison Berger Paris, lampy zapachowe "Klasyka" i "Tradycja"

Jeśli piękny zapach i oryginalna forma to jednak nadal zbyt mało, by odmienić jesienny nastrój, jest jeszcze coś! Blask świecy potrafi zamienić zwykły wieczór w prawdziwy spektakl. Świece zapachowe pozytywnie wpływają na nastrój, a ciesząc także oko niejednokrotnie są małymi dziełami sztuki. Włoski producent Fornasetti Profumi skrył oryginalny i upajający zapach w porcelanowych pojemnikach. Każdy z nich zdobiony jest motywami z twórczości wybitnego mediolańskiego artysty, Piero Fornasettiego, który szczególnie ukochał sobie XIX – wieczną śpiewaczkę operową, Linę Cavalieri i uczynił ją bohaterką słynnego cyklu Tema e Variazioni przedstawiającego aż 500 różnych wcieleń pięknej sopranistki. Melancholijne, zabawne, poważne – wśród nich każdy może odnaleźć najbliższy swojemu usposobieniu.
Świece zapachowe w porcelanowych pojemnikach, proj. Piero Fornasetti
Gorąca czekolada, ciepły koc, dobra książka, piękny zapach i przyjemność obcowania z pięknymi przedmiotami.… Czy potrzeba nam czegoś więcej? Pielęgnujcie swoje rytuały – mają niezwykłą moc!
rosenthal book

Leave a Reply

%d bloggers like this: